Sitodruk na twoich produktach

Sitodruk to jedna z najstarszych metod druku bezpośredniego. To technika doskonała do pracy z tkaninami, gdzie duże pole nadruku pozwala na prezentowanie logotypów i treści. Świetnie sprawdza się jako graficzny towarzysz odzieży, toreb czy plecaków. Podstawą sitodruku termotransferowego jest specjalnie przygotowana matryca – nazywana sitem. Proces powstawania sita zaczyna się od przygotowania ramy, która przypomina ramę obrazu. Wkomponowany w ramę materiał sita pokrywany jest emulsją światłoutwardzalną, na której kładzie się folię pokrytą barwnikiem. Miejsca zasłonięte nadrukiem z kliszy pozostają nieutwardzone i przez to można z nich usunąć emulsję – tak powstaje matryca. W ten sposób przedmiot znajdujący się przed sitem zyskuje oczekiwany wzór. W najprostszej formie farbę nanosi się na sito ręczne i przeciera raklą, zautomatyzowany sitodruk wykonywany jest przez karuzele sitodrukowe. Nadruk jest odpowiednio utwardzany przez wysychanie, wypiekanie albo utwardzanie światłem UV (zależnie od barwnika czy podłoża, na jaki nanosimy farby). Wielokolorowe wzory uzyskuje się przez multiplikację nadruków. Wtedy trzeba przygotować tyle sit, ile kolorów przewiduje projekt.

Obok tradycyjnego sitodruku termotransferowego powstał sitodruk "na okrągło", dzięki któremu oznaczyć możemy kubki, bidony i termosy oraz inne obłe produkty. Więcej informacji o tej technice znakowania znajdziecie TUTAJ: Sprawdź

Sitodruk S1 ND-10005 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S2 ND-10006 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S3 ND-10007 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na okrągło metal/ceramika SOM ND-10032 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na okrągło plastik SOP ND-10033 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na kubkach GR-116278 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na torbach GR-116279 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S1 ND-10005 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S1
wyceń znakowanie
ND-10005
Sitodruk S2 ND-10006 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S2
wyceń znakowanie
ND-10006
Sitodruk S3 ND-10007 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk S3
wyceń znakowanie
ND-10007
Sitodruk na okrągło metal/ceramika SOM ND-10032 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na okrągło metal/ceramika SOM
wyceń znakowanie
ND-10032
Sitodruk na okrągło plastik SOP ND-10033 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na okrągło plastik SOP
wyceń znakowanie
ND-10033
Sitodruk na kubkach GR-116278 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na kubkach
wyceń znakowanie
GR-116278
Sitodruk na torbach GR-116279 - Artykuły promocyjne z logo
Sitodruk na torbach
wyceń znakowanie
GR-116279

Sitodruk, co to jest?

Sitodruk jest przykładem analogowego druku przemysłowego.

Wyróżniamy metodę ręczną (rzemieślniczą) – w której farba jest przeciskana manualnie przez formę drukową – oraz automatyczną (maszynową) – wykorzystującą profesjonalne urządzenia poligraficzne. W dyskusji naukowej sitodruk jest również dzielony na:

• płaski – stosowany najczęściej do wykonywania nadruków na gotowych wyrobach tekstylnych (np. koszulkach, torbach),

• rotacyjny – zalecany do znakowania całych bel materiałowych.

Sitodruk jest uznawany za jedną z najlepszych klasycznych technik nanoszenia nadruku, w tym znakowania odzieży i gadżetów reklamowych. Dodatkowym atutem jest niska cena przy większych zamówieniach.

Sitodruk, dlaczego warto wybrać?

Sitodruk jest wysokojakościową techniką znakowania. Pozwala uzyskać wysoki poziom nasycenia kolorystycznego odpornego na ścieranie, pranie i działanie czynników atmosferycznych. Jest metodą pozwalającą na produkcję wielonakładową i powtarzalną, co świetnie sprawdzi się przy produkcjach seryjnych. Na jakość sitodruku oddziałuje wiele parametrów, wśród których należy wskazać przede wszystkim:

• gęstość i naciąg sita

• grubość emulsji

• prędkość druku

• właściwości reologiczne farb. Jest to jedna z najszybszych metod znakowania.

Uwaga: Sitodruk ma pewne ograniczenia - nie każda powierzchnia jest odpowiednia do naniesienia druku sitodrukowego. Przykładem może być np. powlekany PVC. Jako specjaliści w branży drukarskiej potrafimy jednak zastąpić każdą technikę alternatywną metodą znakowania.

Sitodruk na towarze powierzonym

Sitodruk idealnie nadaje się do znakowania na tekstyliach. Technika zapewnia trwałość naniesionego na materiał wzoru nawet przy intensywnej eksploatacji produktu. Nadruk zachowuje swój pierwotny wygląd i kształt. Niska cena, przy produkcji wielkoseryjnej, to zatem koszt ponoszony jednorazowo na dłuższy okres. Bardzo często sitodruk wykorzystywany jest do znakowania ubrań roboczych, jak i reklamowych oraz innych akcesoriów codziennego użytku takich, jak: torby i plecaki, jak też popularnych w świecie reklamy parasoli. Częste pranie sitodrukowych nadruków nie zmienia ich jakości, co daje gwarancję długiej użyteczności. Śmiało można powiedzieć, że nadruk sitodrukowy to dobra inwestycja dla ceniących sobie jakość wykonania przedsiębiorców. Zachęcamy do kontaktu, celem poznania szczegółowych informacji na temat tej metody znakowania realizowanej przez Nadrukownia.pl.

Sitodruk - cena

Im większa jest wielkość zlecenia i powtarzalność, tym mniejszy jest koszt usługi. Co wpływa na cenę jednostkową? Są to:

• ilości kolorów nadruku

• ilości przedruków

• materiał znakowanego podłoża.

Każdy kolor wymaga przygotowania oddzielnej matrycy, co wpływa na koszt realizacji.

Sitodruk jest korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z dużymi nakładami. Przy produkcji wielkoseryjnej cena staje się bardzo atrakcyjna, co przekłada się na popularność tej techniki w przypadku firm produkcyjnych. Nadrukownia.pl jest doskonale przygotowana do takich zleceń – wykonujemy je z wieloletnim doświadczeniem, profesjonalnie i terminowo.

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ