Grawer laserem

Grawer laserem miękki do 50cm2 LC1 ND-10020 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem miękki pow 50cm2 LC2 ND-10021 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem metal powyżej 4cm2 L1 ND-10022 - Artykuły promocyjne z logo
BESTSELLER
Grawer laserem długopis-metal do 4cm2 L2 ND-10023 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem miękki do 50cm2 LC1 ND-10020 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem miękki do 50cm2 LC1
wycena na telefon
ND-10020
Grawer laserem miękki pow 50cm2 LC2 ND-10021 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem miękki pow 50cm2 LC2
wycena na telefon
ND-10021
Grawer laserem metal powyżej 4cm2 L1 ND-10022 - Artykuły promocyjne z logo
BESTSELLER
Grawer laserem metal powyżej 4cm2 L1
wycena na telefon
ND-10022
Grawer laserem długopis-metal do 4cm2 L2 ND-10023 - Artykuły promocyjne z logo
Grawer laserem długopis-metal do 4cm2 L2
wycena na telefon
ND-10023

Grawer laserem to jedna z najchętniej wybieranych technik znakowania, szczególnie efektowna w wypadku przedmiotów malowanych. Laser w trakcie wykonywania nadruku wypala wierzchnią część materiału tworząc niewielkie wgłębienie w powierzchni - lub zmieniając jej kolor pod wpływem powstałej temperatury. W ten sposób właśnie zmienia się powierzchnia drewniana - przybiera ciemniejszy kolor - zależny od rodzaju drewna, jego wilgotności i mocy lasera - od bardzo jasnego brązu, po kolor bliski czerni. Znakowanie grawerem laserowym najczęściej można spotkać w wypadku długopisów metalowych, kubków termicznych, termosów, breloków metalowych. W naszym portfolio realizacji są też lusterka, plakietki imienne na drzwi, a nawet wklejki metalowe na walizkach. Grawerowanie laserem bardzo często wybierane jest do oznakowania skrzynek na wino, scyzoryków i drewnianych długopisów. Efekt tego nadruku jest bardzo naturalny i świetnie współgra z ekologicznymi gadżetami reklamowymi.

Jakie są największe zalety grawerowania laserowego?

Jeżeli chodzi o metody znakowania powierzchni, to grawerowanie laserem ma wiele istotnych zalet. Po pierwsze, mowa tutaj o niespotykanej nigdzie indziej dokładności. Wykorzystywane podczas obróbki maszyny sterowane są komputerowo, dzięki czemu mogą z wysoką precyzją przenieść zaprojektowany w programie graficznym obraz na poddawane obróbce tworzywo. Po drugie – grawer laserem to proces bardzo czysty, podczas którego nie powstają różnego rodzaju odpady tak, jak dzieje się to m.in. przy zastosowaniu metody mechanicznej. Powierzchnia obrabianego materiału pozostaje w doskonałym stanie, a krawędzie rysunku są ostre i niepostrzępione. Po trzecie natomiast – laser świetnie nadaje się do produkcji seryjnej, ponieważ wszystkie zaprogramowane w pamięci maszyn ruchy zawsze są całkowicie powtarzalne.

Grawerowanie laserem – cena

W jaki sposób prezentują się koszty za grawerowanie laserem? Cena uzależniona jest zarówno od wielkości samego zlecenia, czyli liczby wykonanych grawerunków, jak i od rodzaju nośnika docelowego. Z tego właśnie powodu bardzo trudno jest podać nawet uśrednioną kwotę. Dlatego też każdą wycenę opracowujemy indywidualnie – uwzględniając przy tym wszystkie wymagania stawiane przez klientów. Z ekonomicznego punktu widzenia grawerowanie laserem staje się najbardziej opłacalne podczas produkcji seryjnej. Nie zmienia to jednak faktu, że odbiorcy indywidualni, którzy chcieliby skorzystać z naszych usług, wcale nie muszą liczyć się z bardzo wysokimi wydatkami. Zadbamy o to, aby cena grawerowania laserem została dostosowana do możliwości finansowych zleceniodawcy.

W jaki sposób przebiega grawerowanie laserem?

W jaki sposób przebiega grawerowanie laserem? Głowica umieszczona jest na szynach, po których porusza się w dwóch osiach, po kolei wycinając kolejne paski rysunku. Za sterowanie jej ruchem i emisję promienia odpowiada komputer urządzenia. Operator wprowadza do systemu jedynie podstawowe parametry cięcia. Grawerowanie laserem to sprawdzona i wydajna metoda, która umożliwia obróbkę takich materiałów jak metal, drewno, szkło czy papier w atrakcyjnych cenach.

Sprawdź wizualizację przykładowego produktu z nadrukiem stworzonym metodą grawerowania laserowego.