Tampodruk

Tampodruk P1 ND-10000 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P2 ND-10001 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P3 ND-10004 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P1 ND-10000 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P1
wycena na telefon
ND-10000
Tampodruk P2 ND-10001 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P2
wycena na telefon
ND-10001
Tampodruk P3 ND-10004 - Artykuły promocyjne z logo
Tampodruk P3
wycena na telefon
ND-10004

Termotransfer i termostransfer cyfrowy w odróżnieniu od technik druku pośredniego wymagają dwuetapowego wykonania nadruków. W pierwszej części procesu nadruk nanoszony jest na specjalny papier lub folię. Może tu być użyta technika sitodruku, lub druku cyfrowego - ta drug pozwala na przygotowanie pełno kolorowego projektu z przejściami tonalnymi. Następnie nadruki pokrywane są specjalnym klejem aktywowanym termicznie. Ostatni krok to przeniesienie transferu na powierzchnię docelową. W praktyce oznacza to przyłożenie nadruku do tkaniny i wgrzanie go przy pomocy urządzenia przypominającego skrzyżowanie prasy z żelazkiem.

Czas i temperatura tej czynności ustalana jest indywidualnie i zależy nie tylko od składu farb w nadruku ale i składu tkaniny na której nanosimy nadruk - inne będą wymagane od juty, a inne od tkanin z tworzywa sztucznego - które źle potraktowane - po prostu się zacznie topić. Czas i temperatura zgrzewania ma też istotny wpływ na trwałość nadruku - zbyt niska i krótki czas spowoduje że nadruk może nie być trwały, zbyt duża temperatura i czas może doprowadzić do spalenia nadruku i w najlepszym wypadku zmiany kolorów aż po całkowite spieczenie nadruku i tkaniny na której miał być naniesiony.

Ten rodzaj nadruku jest najczęściej wybierana technika do znakowania koszulek reklamowych i toreb zakupowych, jak również produktów o skomplikowanym kształcie.

Tampodruk, czyli co?

Z technicznego punktu widzenia tampodruk to nic innego niż proces technologiczny wykorzystywany przede wszystkim do nanoszenia grafik na małe i nierówne powierzchnie. Technika ta zaliczana jest do tzw. pośredniego druku wklęsłego. Metoda bardzo dobrze nadaje się do ozdabiania różnego rodzaju materiałów – w tym m.in. szkła, tworzyw sztucznych, skóry czy też metalu. I w tym przypadku nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie. Podejmujemy się realizacji nawet najtrudniejszych zleceń. Wykonujemy tampodruk na towarze powierzonym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty usługowej oraz do kontaktu.

Tampodruk – cena

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że o wyborze konkretnej metody drukarskiej decydują przede wszystkim kwestie finansowe. Jak w tej kategorii prezentuje się tampodruk? Cena uzależniona jest od wielu różnorodnych czynników – w tym m.in. od rodzaju nośnika docelowego. Wpływ na konieczne do poniesienia koszty ma też stopień skomplikowania grafiki. Biorąc pod uwagę wyznaczniki ekonomiczne – tampodruk nie jest ani metodą najdroższą, ani najtańszą. Plasuje się mniej więcej w środku stawki, co oczywiście oznacza, że klienci nie muszą obawiać się wyjątkowo wysokich kosztów inwestycji. Co istotne – cena tampodruku będzie zależała także od tego, czy grafikę zrealizujemy na towarze powierzonym, czy też nie. Wykonywaniem dokładnych kalkulacji zajmują się nasi doświadczeni specjaliści. Zapraszamy do kontaktu!

Tampodruk – zalety i wady

Prezentowana metoda drukarska ma wiele istotnych zalet. Sam proces jest wydajny, a powstały nadruk wyróżnia się doskonałą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Cechuje go też odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych takich jak ścieranie czy wpływ chemikaliów i wody. Co więcej – tampodruk wykonywany na towarach powierzonych lub innych stanowi najlepszą gwarancję uzyskania wysokiej szczegółowości grafiki. Jeżeli natomiast chodzi o wady, to z pewnością warto uwzględnić, że tampodruk absolutnie nie nadaje się do zadrukowywania dużych powierzchni.

Tampodruk na towarze powierzonym

Bardzo zależało nam na tym, aby prezentowana oferta usługowa miała charakter kompleksowy. Z tego właśnie powodu podejmujemy się nawet najtrudniejszych wyzwań. Nowoczesne wyposażenie zakładu pozwala nam na płynne dostosowanie się do rosnących wymagań klientów. Wykonujemy tampodruk na towarze powierzonym. Każdy etap realizacji procesu pozostaje pod naszą pełną kontrolą, dlatego też gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz atrakcyjne ceny. Do współpracy zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych!