Nadruki przemysłowe

Wykorzystywane przez nas metody sitodruku i tampodruku z powodzeniem sprawdzają się do znakowania rozmaitych elementów wykorzystywanych w przemyśle. Są to wyroby zarówno z metali, jak i tworzyw sztucznych oraz innego typu materiałów. W ten sposób nanosi się przede wszystkim logo producenta na jego wyroby trafiające do sprzedaży. Nadruki przemysłowe jesteśmy w stanie zrealizować nawet na dużą skalę – zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy. Zapraszamy także do zapoznania się z charakterystyką tego typu wzorów!

 

Na jakich produktach tworzy się najczęściej nadruki przemysłowe?

Znakowanie wyrobów w celu zwiększenia ich rozpoznawalności to metoda wykorzystywana przez niemal wszystkich producentów. Za pomocą specjalnych rodzajów druku przystosowanego do konkretnych typów materiałów, w tym tworzywa sztucznego czy metalu, na powierzchnię m.in. sprzętów AGD i RTV nanoszone są określone wzory. Grafiki i napisy jako nadruki przemysłowe pełnią także funkcję etykiet na opakowaniach z rozmaitymi wyrobami.

Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, przez co stosuje się je też np. w branży spożywczej. W tym wypadku znakowanie umożliwia umieszczenie w wybranym miejscu tzw. informacji zmiennych o produkcie – numer partii czy data przydatności do spożycia. Sitodruk zapewniający możliwość nanoszenia wzorów na detale metalowe sprawdza się również w kontekście personalizacji części do maszyn i pojazdów.

 

Nadruki przemysłowe – na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wiele elementów oznakowanych poprzez sitodruk czy tampodruk użytkowanych jest w trudnych warunkach. Oznacza to m.in. narażenie na działanie czynników zewnętrznych: promieniowanie słoneczne, wilgoć czy skrajnie niskie lub wysokie temperatury. Przy takiej eksploatacji ważne jest to, aby nadruki przemysłowe zachowywały swój pierwotny wygląd. Muszą być zatem trwałe. Gwarantuje to zastosowanie odpowiedniej metody na nowoczesnych urządzeniach przeznaczonych do nanoszenia wzorów na metal, tworzywa sztuczne lub innego rodzaju materiały.

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zamówienia. Każdy nadruk przemysłowy jest bardzo wyraźny. Kolejną kwestią, na jaką należy w tym wypadku zwrócić uwagę jeszcze przed oddaniem projektu do realizacji, jest charakterystyka użytych do znakowania materiałów. Szczególnie w przypadku m.in. branży spożywczej, farmaceutycznej czy kosmetycznej niezwykle istotne jest to, by wszelkie nadruki przemysłowe były w pełni bezpieczne dla użytkowników produktów.

W tym wypadku najlepszym wyborem będzie technika offsetowa, która gwarantuje jednocześnie wysoką jakość i powtarzalność przy nakładaniu wzorów na konkretne materiały. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat naszych usług w tym zakresie.

 

Jesteśmy w stanie przygotować nawet najtrudniejsze w realizacji nadruki przemysłowe na wymagających powierzchniach – serdecznie zapraszamy do współpracy! Skontaktuj się z nami: 

 

Anita Krzan
Account Manager