Termotransfer

System druku termotransferowego pozwala na wykonanie nadruku na trudnych podłożach tekstylnych. Wśród najważniejszych zalet należy wymienić bardzo dobre odwzorowanie szczegółów graficznych, wysoką rozdzielczość i trwałe pokrycie powierzchni. Ta metoda została opracowana pod kątem bezpośredniego znakowania materiałów elastycznych, takich jak plecaki, koszulki, czapki, torby, opakowania foliowe i etykiety reklamowe. Wyróżniamy termotransfer sitodrukowy i cyfrowy. Jako profesjonaliści świadczymy usługi obydwiema technikami. Nowoczesny park maszynowy, zautomatyzowane linie produkcyjne, kompetentna kadra i pełna dyskrecja – to atuty firmy Nadrukownia.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Niestety nie znaleźliśmy produktów według wybranych parametrów.
Wróć na stronę główną i przejrzyj nasze kategorie a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Strona Główna

Na czym polega termotransferowa metoda nadruku?

Prezentowana metoda nadruku wywodzi się od klasycznej techniki zadrukowywania tkanin. Już w XIX wieku stosowano technologię barwienia materiałów polegającą na przenoszeniu grafiki z papieru pokrytego farbą, w której skład wchodził barwnik i niskotopliwy składnik wiążący (np. wosk). Obecnie termotransfer jest sposobem znakowania wykorzystujący specjalnie zaprojektowane maszyny w postaci tzw. termicznych pras i drukarek. Wśród najważniejszych zalet tej technologii należy wymienić:

  • bogatą gamę kolorów,
  • wiele różnych zastosowań,
  • nieskomplikowaną aplikację na różne podłoża (bawełnę, dzianinę, poliester itp.)
  • dokładne odwzorowanie detali w trudno dostępnych miejscach (np. czapkach z daszkiem, torbach podróżnych),
  • trwałość i elastyczność znakowania,
  • niski koszt pojedynczego nadruku.

Powyższe właściwości spowodowały, że wiele podmiotów gospodarki narodowej coraz chętniej wykorzystuje termotransfer cyfrowy lub sitodrukowy na potrzeby swojej działalności gospodarczej, w tym marketingu i reklamy.

Rodzaje termotransferu i jego zastosowanie

Jedną z odmian stanowi termotransfer sitodrukowy. Ten sposób określany także mianem techniki plastizolowej polega na zastosowaniu specjalnych farb do włókien naturalnych i sztucznych oraz folii. Gotowy wydruk jest przenoszony na tkaninę w wysokiej temperaturze. Ten rodzaj termonadruku jest zalecany do grafik bez przejść tonalnych i wykonanych w kilku kolorach. Natomiast wersja cyfrowa pozwala na bardziej skomplikowane i złożone znakowanie wzorów przy wykorzystaniu całej palety barw.

Kiedy zdecydować się na termotransfer?

Prezentowana technika nadruku to stosunkowo prosta, trwała i tania metoda znakowania. Termotransfer cyfrowy i sitodrukowy świetnie sprawdzi się w przypadku odzieży roboczej i środków ochrony osobistej wykonanych zgodnie z zasadami BHP, koszulek i czapek firmowych, toreb reklamowych i tekstylnych siatek zakupowych. To również doskonały sposób na wykonanie logotypu na plecaku podróżnym czy pokrowcu na laptopa.

Wszystkich zainteresowanych profesjonalnym nadrukiem zapraszamy do współpracy zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych. Dzięki nowoczesnej technice sitodrukowej i cyfrowej, komputerowo sterowanym maszynom oraz doświadczonemu personelowi możemy zaoferować wysokiej jakości produkty, szybkie terminy realizacji zleceń i atrakcyjne ceny. Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o ofercie? Skontaktuj się z nami.